Data wydarzenia: 14.05.2016 12:00 - 15.05.2016 20:00
Miejsce wydarzenia: Parking Poznań Główny, ul. Przemysłowa 2

Tak zwane food trucki, czyli po prostu wozy z jedzeniem. To swoisty wynalazek, który poniekąd zawładnął już światem kulinarnym.

Historia food trucka rozpoczęła się w USA, w 1866 roku.  Jego wynalazcą był Charles Goodnight, który do swojej działalności wykorzystał stary, wojskowy wóz. Słynny Charles  w swoim pojeździe przygotowywał jedzenie dla głodnych poganiaczy bydła na trasie do Nowego Meksyku.

Fenomen żarcia na kółkach tkwi nie tylko w jego podłożu historycznym, lecz przede wszystkim w ponadczasowości. Nie ma osoby, która z przyjemnością nie wspominałaby jeżdżącego samochodziku, z którego lody smakowały najlepiej. Teraz food trucki serwują nam duży wybór jedzenia, który smakiem i przystępną ceną zadowoli każdego. 


Posiłek w food trucku dla wielu z nas jest pomysłem na styl życia. To sposób spędzenia wolnego czasu, szybki posiłek w przerwie na lunch, czy po prostu zjedzenie czegoś pysznego na pełnym relaksie. Kultura jedzenia z wozów na kółkach rozszerza się, bo food truck niesie ze sobą historię, lifestyle i smak, które dobrze się sprzedają i nic nie zapowiada, aby miało się to zmienić.

Zrobiliście się głodni? To dobrze, bo 14 maja będziecie mogli spróbować rarytasów z food trucków, które przyjadą do Poznania!