Idea Nocy Restauracji powstała pięć lat temu. W tym roku motywem przewodnim wydarzenia będą zioła i przyprawy świata.

Kulinaria od zawsze są źródłem inspiracji, motywem do poszukiwań nie tylko smaków, lecz także doznań. Kuchnia skrywa różne tajemnice, zaskakuje, a później uszczęśliwia tych, którzy odkrywają jej tajniki. Kulinaria to nie tylko gotowanie, lecz także pasja i zamiłowanie do każdego produktu i potrawy z osobna.

Gotowanie jest sztuką, której kunszt znakomicie celebruje właśnie idea Nocy Restauracji. Piąta już edycja tego wydarzenia jest dowodem na to, że miłość do kuchni po raz kolejny została odwzajemniona. Dowód ten stanowią turyści i mieszkańcy miast, którzy licznie przychodzą, aby smakować, doświadczać i odkrywać.

W tym roku to noc 20 maja będzie tą niezwykłą i nieprzespaną. O podniebienia smakoszy zadbają renomowani szefowie kuchni, którzy oprócz tego przygotują ciekawe pokazy kulinarne oraz inne atrakcje - wszystko po to, aby ta Noc dla każdego kulinarnego łowcy stała się niezapomniana.

Oregano, tymianek, cząber, owoce morza, szafran, palony mech, krewetki - wszystkich tych dziwnie brzmiących, lecz przepysznych składników będziecie mogli skosztować w wybranej przez siebie restauracji.