29 maja rozpoczął się w Poznaniu sezon linii turystycznych. Na ulice Poznania wyruszyły zabytkowe pojazdy linii 0 i 100.

W tym sezonie ZTM przewidział  nowe trasy i kursy z przewodnikiem, który opowie o mijanych obiektach. Na przejażdżki historycznym taborem będzie można wybrać się w soboty, niedziele i święta aż do końca września.

„Setka”  - autobus - będzie kursować sprzed Dworca Głównego PKP (co ułatwi skorzystanie z niej osobom, które przyjadą do Poznania koleją). Będzie przejeżdżać m.in. centrum miasta, w pobliżu Katedry i dalej – przez Śródkę i Termy Maltańskie – do Nowego Zoo, a wracając w kierunku Dworca PKP przejedzie koło parku Wilsona

„Zerówka” – tramwaj - wyruszać będzie z pl. Wielkopolskiego. Pojedzie przez centrum, Wildę, przez dawną zajezdnię Madalińskiego, Hetmańska i Głogowską do centrum. Wybrane kursy (z przewodnikiem) będą wydłużone, dzięki czemu zwiedzający będą mogli dotrzeć do katedry, Śródki, pojadą przez Jana Pawła II, Kórnicką i most św. Rocha. Osobno, wyznaczono kursy do Muzeum Komunikacji przy ul. Głogowskiej

Obsługę linii stanowić będą znane poznaniakom Ikarusy (260 i 280), Jelcz PR 110 i DAF MB200. Okazjonalnie na trasie może pojawić się Jelcz RTO 043, popularny „Ogórek”.


Bilety jednoprzejazdowe kosztują 4 zł (normalny), 3 zł (ulgowy – dzieci w wieku do 16 lat) i 12 zł (rodzinny – dla maksymalnie 5 osób, w tym 2 dorosłych).

Bilety jednodniowe kosztują natomiast 8 zł (normalny), 6 zł (ulgowy), 24 zł (rodzinny – dla maksymalnie 5 osób, w tym 2 dorosłych).

W tym sezonie będzie można wybrać się w podróż historycznymi pojazdami z przewodnikiem.  Na linii nr 0 kursy z przewodnikiem odbędą się w dniach 14 i 28 maja, 11 i 25 czerwca, 16 i 30 lipca, 13 i 27 sierpnia – kursy o godz. 13.00, 15.40 i 17.00.

Więcej informacji o turystycznych kursach na stronie http://ztm.poznan.pl/