Automobilklub Wielkopolski z dumą może ogłosić, że Tor „Poznań” po dwóch sezonach przerwy znów będzie areną zmagań w ramach motocyklowych mistrzostw Alpe Adria w wyścigach drogowych. W dniach 25-27 maja br. do Poznania zjadą motocykliści z całej Europy.

Cykl Alpe Adria powstał na początku lat osiemdziesiątych początkowo dla wyścigów motocrossowych, z czasem obejmując także inne dyscypliny. Wyścigi drogowe są najbardziej popularną dyscypliną rozgrywaną w ramach związku Alpe Adria, rokrocznie przyciągając blisko 500 zawodników w skali sezonu.

Automobilklub Wielkopolski zaprasza serdecznie wszystkich sympatyków sportów motorowych do kibicowania międzynarodowej stawce zawodników. Pierwsza seria wyścigów zaplanowana jest na 26 maja, od godz. 12:05, druga w sobotę 27 maja od 10:00. Ci z Państwa, którzy nie mogą dotrzeć na Tor „Poznań”, będą mieli okazję śledzić zmagania motocyklistów nie tylko w internecie, dzięki transmisji Livemotorsport TV – ale po raz pierwszy także w telewizji na kanale Motowizja. Komentować będzie ceniony ekspert od wyścigów motocyklowych - Mick Fialkowski.