Seria wydarzeń o wspólnej nazwie Nic Się Tu Nie Dzieje, czyli inicjatywa trzech poznańskich kin - Muzy, Pałacowego i Rialto odbędzie się w dniach od 4 do 8 sierpnia. Organizatorzy tegorocznej edycji zapowiadają jeszcze więcej atrakcji dla miłośników dużego ekranu, niż przed rokiem. Bilety na pokazy filmowe są już dostępne w sprzedaży.

Widzowie będą mogli wziąć udział w licznych seansach filmowych, w tym pokazach przedpremierowych. Będą też filmy z muzyką na żywo, spotkania z twórcami, chodzony maraton filmowy oraz warsztaty dla dorosłych i dzieci.

- Tegoroczny program wydarzenia zostanie rozszerzony o działania w różnych częściach Poznania. Aktywizujemy parki, domy kultury, szkoły i opuszczone boiska. Głównym trzonem wydarzenia pozostaną pokazy we wszystkich trzech kinach i wydarzenia im towarzyszące. Nie zabraknie spotkań z twórcami, przeglądów filmowych oraz innych inicjatyw, które dadzą Poznaniowi wielu powodów do radosnego spędzania wolnego czasu - mówi Małgorzata Kuzdra z kina Muza.

Na wybranych osiedlach Poznania (m.in. Czecha, Rusa, Łokietka) zostaną przeprowadzone działania animacyjne, mające na celu konstruktywne i edukacyjne wypełnienie czasu wolnego dla dzieci, młodzieży i rodziców. Zajęcia będą miały charakter otwarty i bezpłatny. Królować będą rycerze, Indianie, akrobaci, którzy zaproszą dzieci i młodzież do wspólnych zabaw oraz nauki.
Wieczorami odbędą się bezpłatne pokazy kina plenerowego. Będą też zajęcia czytelnicze i plastyczne na placach zabaw i otwartych przestrzeniach.

Seanse kina postapokaliptycznego odbędą się m.in w dawnym schronie przeciwatomowym przy ul. Słupskiej. Wydarzenie wzbogacone będzie animacjami klubu fantastyki Druga Era. Natomiast "Noce horrorów w zamczysku" to seria pokazów w zakamarkach zamku cesarskiego  - Projekcje przyprawią o dreszcze - zapewnia Małgorzata Kuzdra.

Nie zabraknie też spotkań z twórcami kina. Gośćmi Nic Się Tu Nie Dzieje będą m. in. aktorzy Andrzej Zieliński i Magdalena Boczarska oraz reżyser Jakub Czekaj. Uczestnicy będą mieli okazję zwiedzić "kino od kuchni", wziąć udział w chodzonym maratonie filmowym pn. Friday Night Fever oraz silent disco.

Finałem Nic Się Tu Nie Dzieje będzie pierwszy w Polsce, unikatowy pokaz filmu Mad Max: Na drodze gniewu w wersji black&chrom. Seans odbędzie się 8 sierpnia na Placu Wolności.

Kompletny program inicjatywy znajduje się na stronie internetowej www.nicsietuniedzieje.pl/program/