W ramach informowania Państwa o wydarzeniach miejskich, postanowiliśmy wyróżnić inicjatywę, realizowaną w bezpośrednim sąsiedztwie Poznania, która na stałe wpisała się w kalendarz sportowy mieszkańców naszego miasta.

Już szósty raz, na terenie Swarzędza odbędzie się bieg „10 km Szpot Swarzędz”. Nazwa wskazuje jednoznacznie dystans, miejsce i organizatora. Inicjatorem imprezy jest Ireneusz Szpot, którego nazwisko dobrze kojarzy się miłośnikom motoryzacji.

Główną atrakcją, poza szczytną rywalizacją i ogromem endorfin, jest samochód osobowy SUZUKI BALNEO, który będzie rozlosowany wśród WSZYSTKICH (!) uczestników biegu. Tak, tak niezależnie od zajętego miejsca każdy uczestnik ma szansę wyjechać autem. Według nas podkreśla to charakter imprezy promującej przede wszystkim radość z biegania.

Bieg odbędzie się w dniu jutrzejszym tj. 14 maja 2017 r., start na ul. Cieszkowskiego w Swarzędzu o godzinie 10.30, zbiórka zawodników na starcie: do godziny 10.15.

Trasa posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, obejmuje 1 pętlę, oznaczenie trasy: co 1 km, pomiar międzyczasu na 5. km. . Punkt odżywczy (napoje) będzie się znajdował na około 5. kilometrze. Zawodników obowiązuje limit czasu wynoszący 90 minut. W biegu prawo startu mają osoby, które do dnia 14 maja 2017 roku ukończą 16 lat.

Oprócz nagrody, o której pisaliśmy wyżej oraz nagród pieniężnych dla zwycięzców przygotowano też niespodziankę. Dla zawodników, którzy miną metę w regulaminowym czasie jako 200, 400, 600, 800, 1000, 1200, 1400, 1600, 1800, 2000, 2200, 2400, 2600, 2800...itd oraz ostatnia osoba otrzymają Voucher na buty Asics.

 „10 km Szpot Swarzędz” towarzyszy wiele atrakcji dodatkowych. W dniu dzisiejszym tj. 13 maja, Centrum Medyczne Diagnosis ze Swarzędza, jako Partner biegu, przygotowało specjalną ofertę dla uczestników: echo serca i usg narządów ruchu. Badania bezpłatnie przeprowadzą specjaliści CM Diagnosis.

W dniu imprezy, będzie możliwość skorzystania z  bezpłatnego pomiaru tkanki tłuszczowej oraz BMI wraz z konsultacją.

Również tego dnia, zostanie przeprowadzona aukcja fantastycznych przedmiotów, z której całkowity dochód zostanie przeznaczony na dalsze leczenie Nikoli Kubiak, 9-letniej swarzędzanki walczącej od ponad 5 lat z nowotworem złośliwym.

Niezmiernie atrakcyjny jest również medal biegu. Będzie stanowił wyjątkową ozdobę Państwa gablotki sportowej chwały, szachując urodą medal za maraton w Bostonie. Przypominać będzie bieg promujący radosny, choć niepozbawiony rywalizacji, stosunek do sportu.