Od 15 do 23 lipca na kortach Parku Tenisowego Olimpia odbędzie się kolejna edycja challengera tenisowego Poznań Open.

Najwyżej rozstawionym uczestnikiem Poznań Open jest Norweg Casper Ruud sklasyfikowany obecnie na 109. miejscu w zestawieniu ATP. Jerzy Janowicz zajmuje 141. pozycję w ATP. To będzie jego pierwszy występ w Polsce od dłuższego czasu. Po raz pierwszy do finału na kortach Parku Tenisowego Olimpia dotarł w 2011 roku. Rok później był już triumfatorem imprezy.  

W turnieju głównym z biało-czerwonych zaprezentuje się także Kamil Majchrzak, a "dziką kartę" otrzymało trzech kolejnych: Hubert Hurkacz, Andrzej Kapaś oraz Michał Dembek.

- To już tradycja, że w lipcu do Poznania przyjeżdżają zawodowi tenisiści, którzy na kortach Parku Tenisowego Olimpia walczą o punkty do rankingu ATP. Pierwszy challenger został rozegrany ćwierć wieku temu. Wielu zawodników do nas wraca, co pokazuje, że w Poznaniu im się podoba. Liczymy na gorący doping dla naszych tenisistów i serdecznie zapraszamy wszystkich poznaniaków na korty w Lasku Golęcińskim - mówi Krzysztof Jordan, dyrektor turnieju.

Oprócz turnieju głównego organizatorzy kolejny raz postanowili pomyśleć o nieco młodszych zawodnikach i zaplanowali zawody Algida Cup dla dzieci w przedziale od 6 do 12 lat. Zmagania młodych tenisistów odbędą się na kortach Centrum Tenisowego Sobota, a wszystko to w pięciu kategoriach wiekowych.

Wstęp na trybuny dla widzów turnieju jest bezpłatny na większość rozgrywek. Biletowane będą mecze finałowe w weekend 22 i 23 lipca. W sobotę 5 i 10 zł (ulgowy/normalny), w niedzielę 10 i 15 zł (ulgowy/normalny). Dla dzieci poniżej 7 lat wstęp na cały turniej będzie bezpłatny.

Bilety będzie można kupić na terenie Parku Tenisowego Olimpia w dniach od 15 do 23 lipca.