20 maja odbędzie się kolejna edycja The Color Run, biegu na 5 kilometrów dla każdego. Zapisy trwają!

O The Color Run mówi się, że jest to 5 najbardziej pozytywnych, szczęśliwych i kolorowych kilometrów na świecie. W biegu może wziąć udział każdy, także dzieci, dla których do wieku 10 lat udział jest bezpłatny. Nie jest ważne, czy te 5 kilometrów się przebiegnie czy przejdzie, nie jest ważne czy będzie się pierwszym czy ostatnim, najważniejsza jest radość i dobra zabawa.

Podczas biegu uczestnicy ubrani w białe koszulki obsypywani są co kilometr kolorowym proszkiem. Barwniki są naturalne i całkowicie bezpieczne, ponieważ są zrobione na bazie skrobi kukurydzianej. Bez trudu można je zmyć wodą. Cechą, która odróżnia The Color Run od zwykłych biegów ulicznych, jest również to, że nie obowiązuje tutaj pomiar czasu.

Radość, pozytywne nastawienie i dobra zabawa - taki właśnie jest nasz bieg. Nikt tu się nie ściga, uczestnicy nie walczą o życiówki, tylko o to, kto dotrze do mety bardziej pokolorowany - mówi Sandra Gruszczyńska, dyrektor biegu. - Na samym biegu dobra zabawa oczywiście się nie kończy. Za metą, w strefie festiwalowej, którą zlokalizowaliśmy w tym roku na Polanie Harcerza, czeka na uczestników wiele atrakcji przygotowanych przez naszych partnerów i sponsorów. Będzie jeszcze więcej "color blasótw", energetycznej muzyki, będzie pozytywnie i kolorowo.

Poznaniacy pobiegną w The Color Run po raz trzeci.
Nasze miasto będzie drugim punktem na tegorocznej trasie wydarzenia i jednym z ponad 300 miejsc na świecie, gdzie jest ono organizowane.

Szczegółowe informacje i zapisy na stronie www.thecolorrun.pl.