EKO-DIR FIM Speedway U-21 World Championship, pod taką nazwą 23 lipca wystartuje tegoroczny cykl Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów. To trzy turnieje, które wyłonią najlepszego juniora na świecie. Pierwsza runda odbędzie się w Poznaniu.

Drugi rok firma One Sport jest promotorem mistrzostw świata juniorów. Po raz pierwszy wszystkie trzy rundy będą transmitowane w telewizji Eleven Sports Network. A sponsorem tytularnym została firma EKO-DIR Recykling.

Zdecydowaliśmy się na Poznań, ponieważ jest to bardzo dobra promocja dla miejscowego speedway’a. Po latach posuchy, kibice będą mogli oglądać najlepszych juniorów na świecie. Takiej imprezy żużlowej w Poznaniu jeszcze nie było. Jesteśmy przekonani, że EKO-DIR FIM Speedway U-21 World Championship przyciągnie na stadion wielu kibiców -  powiedział Karol Lejman, prezes firmy One Sport, organizatora cyklu.

Możliwość organizacji imprezy jest dużym wyróżnieniem dla naszego miasta.

Pełne trybuny na stadionie w Poznaniu, to bardzo ważna sprawa. Aspekt promocyjny jest dla nas bardzo ważny. Jestem bardzo zadowolony, że taka duża impreza będzie rozpoczynać się właśnie w naszym mieście, w Poznaniu. Obiekt jest bardzo dobrze przygotowany do tych zawodów, dlatego zapraszam wszystkich serdecznie na Golęcin, 23 lipca – powiedział zastępca Prezydenta Miasta Poznania, Jędrzej Solarski.

Pozostałe rundy Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów odbędą się w niemieckim Güstrow oraz w czeskich Pardubicach, a zmagania najlepszych młodzieżowców będą transmitowane na żywo przez stacje Eleven Sports.