Dni Przyjaciół Piłki Nożnej to ogólnopolska inicjatywa społeczna inspirująca do rozgrywania w całej Polsce meczów radości i przyjaźni w rocznicę UEFA EURO 2012. Organizowane są mecze towarzyskie i ligowe wszystkich rodzajów i poziomów rozgrywek. Dzieci i dorośli, amatorzy i profesjonaliści, grają razem, wspierając istotne społecznie inicjatywy związane z kulturą fizyczną, zdrowiem, edukacją i bezpieczeństwem.

W tym roku Dniom Przyjaciół Piłki Nożnej towarzyszy  zaangażowanie w promocję zdrowia wśród kobiet poprzez wsparcie organizacji kampanii społecznej „Razem wygrywamy z rakiem piersi"

Co ,Gdzie i kiedy?

W Poznaniu rozegrany zostanie wielki mecz. Odbędzie się 3 czerwca 2017 przy ul. Żonkilowej 34 w Poznaniu na boisku „Orlika 2012” przy Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 w Poznaniu. Wielki, bo rozgrywający się od świtu do zmierzchu, od 4.35 do 21.05

Kto gra?

Organizatorzy zapraszają 1000 piłkarzy (mężczyzn, kobiety i dzieci) warto przyjść rodzinnie z przyjaciółmi i znajomymi umiejętności nie są aż tak ważne. Piłkarze zagrają w dwóch 6-cio osobowych drużynach zmieniając się płynnie od Świtu do Zmierzchu.

Dlaczego rozgrywany jest mecz?

Aby uratować życie tysięcy Polek. Wcześnie wykryty rak piersi jest uleczalny. Każdego roku na raka piersi umiera 6000 Polek. Mecz i akcja mają na celu propagowanie wiedzy o badaniach i leczeniu.  W czasie meczu rozdawane będą różowe karteczki zachęcające do konsultacji zdrowia.

Jak zagrać?

Udział jest bezpłatny. Organizatorzy niczego nie zbierają, wyłącznie zachęcają kobiety do wczesnego wykrywania raka piersi. Wymagana jest jednak wcześniejsza rejestracja.

Zarejestrować można się na stronie www.kochampilke.pl


a
:kinbak