W dniach 06-07.07.2017 Automobilklub Poznań zaprasza wszystkich motocyklistów na kolejną edycję Speed Day. Kolejny raz na torze Poznań będzie można poprawić swoje umiejętności prowadzenia jednośladów.

Speed Day to treningi dla każdego motocyklisty chcącego nauczyć się dobrze jeździć lub poprawić swoje umiejętności w kontrolowanych warunkach. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwa wykwalifikowana kadra posiadająca uprawnienia krajowe oraz światowe.
Tor „Poznań”, na którym odbywają się treningi spełnia rygorystyczne wymagania homologacyjne egzekwowane przez europejską federację motocyklową FIM Europe. Wszystko to sprawia że uczestnicy mają zagwarantowane najwyższe parametry bezpieczeństwa w czasie treningów - to wyróżnia trening Speed Day.

Wymagania które należy spełnić aby należeć do świata Speed Day:

  1. Sprawny i bezpieczny motocykl emitujący nie więcej niż 98 dB/A wg norm pomiaru.
  2. Kombinezon jedno lub dwu częściowy (dopuszczalny strój tekstylny z ochraniaczami), atestowany kask, odpowiednie obuwie i rękawiczki.
  3. Posiadać lub zdać egzamin na Moto Kartę.

Uczestnicy zostaną podzieleni na 4 grupy w zależności od stopnia zaawansowania oraz uzyskiwanych czasów jednego okrążenia. Osoby, które są po raz pierwszy na Speed Day’u będą kwalifikowane do grupy początkującej. W trakcie zajęć możliwa jest zmiana grup, zarówno „w górę” jak i „w dół”. Każdorazowo jest to potwierdzane przez Instruktora.

Dla początkujących uczestników w 3 pierwszych sesjach Speed Day zaoferowana zostanie jazda z instruktorem. Za instruktorem jedzie wówczas do kilku uczestników, pokonują tor optymalną nitką toru jazdy, podpatrują jak jedzie prowadzący i poprawiają ewentualne błędy.
Po zjeździe z sesji spotykają się z Instruktorem, wskazuje on elementy jazdy które powinny ulec poprawie podczas kolejnej sesji. Popołudniowe sesje są już przeznaczone do samodzielnej jazdy, można wtedy szlifować i doskonalić wcześniej zdobytą wiedzę czy umiejętności.
W pierwszych sesjach jazdy z Instruktorem nie są dla uczestników obowiązkowe.