500 ton piasku zostanie przywiezionych na poznański Plac Wolności. Eliminacja Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej, Siłowe Mistrzostwa Polski czy Puchar Polski BMX to tylko część atrakcji jakie czekają na kibiców. Sportowe emocje na Lotto Plaża Wolności Poznań 2017 potrwają aż 9 dni.

Organizatorzy mistrzostw firma Feniks oraz KS AZS UAM Poznań postanowiły przygotować prawdziwy sportowy festiwal. Dzięki współpracy z Poznańskimi Ośrodkami Sportu i Rekreacji tegoroczna Lotto Plaża Wolności Poznań 2017 wydłuży się do 9 dni.

W programie znalazły się między innymi: Siłowe Mistrzostwa Polski w Street Workoucie, Puchar Polski BMX Mini Ramp, Akademickie Mistrzostwa Polski w siatkówce plażowej, piłka ręczna plażowa oraz aktywności i zabawy dla rodzin.

W sobotę (27 maja) na Placu Wolności obejrzymy Siłowe Mistrzostwa Polski w Street Workoucie. W harmonogramie przygotowano zawody kobiet (w dwóch kategoriach: podciąganie i pompki na poręczach) oraz mężczyzn (w czterech kategoriach: muscle up, podciąganie, pompki na poręczach, pompki klasyczne)

W niedzielę (28 maja) odbędą się pierwsze zawody z cyklu o Puchar Polski BMX Mini Ramp. Zawody są o tyle prestiżowe, że jedynie dwa miasta w Polsce mają przywilej ich organizacji. Oprócz Poznania jest to Białystok, gdzie zawody odbędą się w połowie września. Zawody będą się odbywać w 2 kategoriach: BMX Pro i BMX Amator.

Od 29 do 30 maja odbędą się Półfinał Akademickich Mistrzostw Polski w siatkówce, natomiast 31 maja kibice będą mogli podziwiać piłkarki ręczne. W Dzień Dziecka rozegrany zostanie amatorski turniej siatkówki, w którym wystąpią zaproszone zespoły. Pierwszego, trzeciego i czwartego czerwca organizatorzy przewidzieli aktywności, gry i zabawy dla rodzin.

Zwieńczeniem sportowego tygodnia będzie natomiast rozegrany na Placu Wolności turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski mężczyzn w siatkówce plażowej. Najlepsi zawodnicy w kraju powalczą o rankingowe punkty i nagrody finansowe. Pula nagród wynosi 15 000 złotych.