W niedzielę 4 września blisko 3000 uczestników pobiegnie w czwartej edycji charytatywnego biegu Poznań Business Run. Po raz pierwszy wyścig odbędzie się w parku Cytadela.


Bieg rozpocznie się w niedzielę o godz. 10.00 spod dzwonu w parku Cytadela.

- Zbieramy środki na to, żeby kupić protezy i pomóc potrzebującym, wrócić do pracy, do normalnego trybu życia. Do tej pory udało nam się pomóc 12 osobom. W zeszłym roku pobiliśmy rekord, bo zebraliśmy ponad milion złotych, który przekazaliśmy w pełni na zakup protez - mówi Wojciech Skrudlik, jeden z organizatorów biegu.

Po dwóch edycjach przed CK Zamek organizatorzy postanowili zmienić lokalizację biegu, aby zapewnić więcej miejsca zarówno biegaczom, jak i kibicom. Główna część imprezy odbędzie się na trawniku przed dzwonem w parku Cytadela. Zmiana lokalizacji jest również ważna przez wzgląd na dotychczasowe ograniczenia w ruchu w centrum miasta.

Organizatorzy sugerują, by w drodze na miejsce skorzystać z transportu publicznego. Dla osób, które zdecydują się na przyjazd samochodem, przy ulicy Armii Poznań wydzielony zostanie specjalny pas parkingowy.

Poland Business Run to charytatywny bieg biznesowy w formie sztafety, który rozpoczyna się jednocześnie w siedmiu miastach Polski. Celem inicjatywy jest pomoc podopiecznym Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty wspierającej osoby, które w wyniku różnych zrządzeń losu zostały poddane amputacji.

W niedzielę o tej samej porze również w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Katowicach, Wrocławiu i Gdańsku biegacze staną do czterokilometrowej sztafety. We wszystkich siedmiu miastach biec będzie łącznie 17 000 uczestników. Miejsca na tegoroczną edycję rozeszły się w ciągu 80 minut.

Tegoroczna edycja wesprze Sławka Szepielaka, Łukasza Mamcarza oraz Michała Żylińskiego. Historia każdego z nich jest inna, ale łączy ich utrata kończyn i potrzeba pomocy z naszej strony. Do niedzielnego popołudnia jest także szansa dodatkowo wesprzeć beneficjentów PBR oraz pomóc ulubionej drużynie wygrać Żółtą Koszulkę Lidera poprzez wpłacanie pieniędzy na www.poznanbusinessrun.pl.