Mickiewicza i Słowackiego już wkrótce mogą stać się ulicami jednokierunkowymi - dla poruszających się po Jeżycach będzie to istotna zmiana. Nowe regulacje mają ułatwić życie rowerzystom. Ale co z innymi uczestnikami ruchu?

Konsultacje społeczne w tej sprawie potrwają do 2 maja, aczkolwiek trudno się o nich dowiedzieć. Informacje na ten temat zostały nieco ukryte na stronie internetowej ZDM-u.  Urzędnicy prowadzą aktualnie cztery postępowania konsultacyjne - oprócz wspomnianych ulic Mickiewicza i Słowackiego modyfikacje miałyby też dotyczyć Kochanowskiego i Prusa. Generalnie wygląda na to, że najwięcej mają ugrać rowerzyści.

Ulica Mickiewicza (link do konsultacji)

W planach ZDM są: wprowadzenie ruchu jednokierunkowego, likwidacja jednego pasa ruchu i przeniesienie strefy postoju z chodnika na jezdnię. Ponadto rowerzyści mają poruszać się w obie strony w ramach kontraruchu rowerowego. Na jednym z odcinków ma się też pojawić ograniczenie prędkości do 30 km/h.

Ulica Słowackiego (link do konsultacji)

ZDM planuje: wprowadzenie ruchu jednokierunkowego od Mickiewicza w kierunku wschodnim, dwukierunkowy ruch rowerów w oparciu o kontraruch. Podobnie jak na Mickiewicza i tutaj miałoby się pojawić odcinkowe ograniczenie prędkości do 30 km\h.

Ulica Kochanowskiego (link do konsultacji)

Tu ma się pojawić kontrapas dla rowerów od ul. Krasińskiego do Dąbrowskiego. Z kolei od Dąbrowskiego do Sienkiewicza przewidywany jest kontraruch dla rowerów i nowa organizacja parkowania samochodów.

Ponadto na ul. Prusa od Sienkiewicza do Dąbrowskiego także pojawi się kontraruch rowerowy. Takie przynajmniej są plany i propozycje urzędników (link do konsultacji). Swoją opinię na temat planów może wyrazić każdy poznaniak.