Trwa rozbiórka dawnej fabryki konserw przy ulicy Wilkońskich na poznańskich Ogrodach. Już wiadomo, że powstanie tam market.

Będzie to pierwszy sklep sieci Lidl na Jeżycach. Równocześnie zagospodarowania doczeka się teren, który przez wiele lat straszył okolicznych mieszkańców. Po zamknięciu zakładów Pozmeat budynki stopniowo popadały w ruinę, a wokół działki trwał spór właścicielski. Parę lat temu pojawiła się szansa na budowę w tym miejscu galerii handlowej, ale po protestach mieszkańców inwestycja nie doszła do skutku. Wygląda na to, że teraz będzie inaczej.

Torunianie zbudują

Wykonawcą prac budowlanych nad nowym sklepem będzie firma JMS z Torunia. Na swojej stronie internetowej oficjalnie poinformowała o tym fakcie. To już kolejna realizacja toruńskiej spółki we współpracy z niemieckim gigantem. Wcześniej o warunki zabudowy oraz pozwolenia na budowę i rozbiórkę występował reprezentant inwestora. Wszystkie niezbędne zgody uzyskał on na przełomie bieżącego i ubiegłego roku. Najtrudniejszym zadaniem z jakim już uporali się robotnicy był demontaż wysokiego komina, który przez dziesięciolecia górował nad Ogrodami. Obecnie nie ma po nim śladu.

Rozpoczęcie prac na działce przy Wilkońskich zbiegło się w czasie z finiszem przebudowy ul. Dąbrowskiego. Ułatwi to działanie wykonawcy, który będzie miał prostszy dostęp do terenu oraz okolicznych dróg.