Od godziny 22 w piątek Zarząd Transportu Miejskiego rozpocznie prace konserwacyjne w systemie PEKA wraz z firmą Atos GDC, gwarantem systemu PEKA. Mają one na celu zwiększenie bezpieczeństwa danych i systemów informatycznych. Obecnie z kart aglomeracyjnych korzysta ponad 520 tysięcy osób.

- W piątek, 9 czerwca od godziny 22 rozpocznie się przerwa serwisowa w działaniu części sprzedażowej systemu PEKA. - informuje Agnieszka Smogulecka, rzecznik prasowy Zarządu Transportu Miejskiego. - ZTM Poznań dokłada starań, aby prowadzone prace nie wpłynęły na jakość oferowanych usług. Do niedzieli, 11 czerwca włącznie, mogą jednak wystąpić przerwy w działaniu strony internetowej peka.poznan.pl, a wtedy niemożliwy będzie zakup i przedłużenie biletu okresowego, doładowanie konta tPortmonetki, przesłanie reklamacji przez Internet, czy też skorzystanie z Wirtualnego Monitora - dodaje Smogulecka.

Mogą również występować chwilowe przerwy w sprzedaży doładowań na kartę PEKA w Punktach Sprzedaży Biletów zarządzanych przez ZTM oraz gminy.

Bez zakłóceń będzie funkcjonowała sieć Punktów Sprzedaży Biletów zarządzana przez Mennicę Polską S.A.. Działać będą również biletomaty stacjonarne, w których można kupić bilety jednorazowe, doładować tPortmonetkę, kupić lub przedłużyć bilety.

Przerwa serwisowa nie ma wpływu na działanie czytników kart PEKA w pojazdach. Mogą jednak pojawić się kłopoty z transferem biletów kupionych przez Internet w piątek w późnych godzinach popołudniowych.