Ciepłe i słoneczne dni sprawiają, że na drogach coraz częściej pojawiają się miłośnicy jazdy na dwóch kółkach. Poznańscy policjanci apelują zatem do motocyklistów o zachowanie rozwagi i ostrożności.

Coraz cieplejsze dni i słoneczna pogoda sprawiają, że na naszych drogach pojawili się motocykliści. Pamiętajmy, że użytkownicy jednośladów w konfrontacji z samochodem zazwyczaj nie mają szans. Przed urazami chronią ich jedynie ubrania i hełmy ochronne. Dlatego tak ważne jest, aby przestrzegać przepisów. To da szansę każdemu bezpiecznie dotrzeć do celu. 

W 2016 roku poznańscy policjanci odnotowali na terenie Poznania i powiatu poznańskiego 58 wypadków i 160 kolizji z udziałem motocyklistów, w wyniku których ponad 60 zostało rannych. Niech to będzie przestrogą dla nas wszystkich.

Poznańscy policjanci apelują o rozwagę i rozsądek na drogach, ale też o kulturę i życzliwość. Na drogach nie powinno dochodzić do rywalizacji – kto jest najważniejszy i kto ma pierwszeństwo.

Policjanci apelują do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych.

Pamiętajmy, że w przypadku nawet najdrobniejszej kolizji motocykla i samochodu, to motocyklista ma najmniejsze szanse na przeżycie czy wyjścia z wypadku bez obrażeń. Do kierujących samochodami apelujemy o kilkukrotne patrzenie w lusterka przed wykonaniem manewru skrętu czy zmiany pasa. Ze swej strony policjanci, których zadaniem jest zapewnienie maksimum bezpieczeństwa na drogach, także tym, którzy kierują motocyklami będą stanowczo reagować na wszelkie wykroczenia.