Grupa Sivantos, jeden z największych na świecie producentów aparatów słuchowych, wybrała Poznań jako najlepszą lokalizację dla europejskiej produkcji.

Odbiorcami wyprodukowanych w Poznaniu aparatów będą pacjenci z Niemiec, Anglii czy Danii. Obecnie Europejskie Centrum Produkcji i Dystrybucji w Poznaniu zatrudnia 315 osób  z czego 200 osób na produkcji i w logistyce. Dla pracowników uruchomiono specjalny program szkoleniowy, dzięki któremu mogą podnosić swoje kwalifikacje.  Po otwarciu centrum, firma planuje zwiększyć zatrudnienie. Pracę w Dziale Logistyki znajdzie dodatkowe 30 osób.

Przedstawiciele firmy Sivantos wybrali Poznań ze względu na świetną lokalizację i połączenia komunikacyjne ze wszystkimi dużymi miastami Europy, a także ze względu na fakt, iż dwie poznańskie uczelnie kształcą protetyków słuchu, co zapewnia możliwość pozyskania bardzo dobrze wykwalifikowanych pracowników.Decyzja Sivantos o przeniesieniu całej europejskiej produkcji do Poznania stanowi potwierdzenie, że jesteśmy ważnym ośrodkiem przemysłowym. Przedsiębiorstwa produkcyjne stanowią jeden z filarów poznańskiej gospodarki. Niewątpliwie przedstawiciele firmy dostrzegli nasze atuty. Nowoczesna przedsiębiorczość i produkcja, oparta o zaawansowane technologie należą do priorytetów Strategii Rozwoju Miasta - mówi Andrzej Białas, dyr. Gabinetu Prezydenta

 Sivantos Group to czołowy producent aparatów słuchowych. Co czwarty używany na świecie aparat został wyprodukowany właśnie przez tę firmę. Tworząc swoje produkty sięga po innowacje technologiczne  - to światowy prekursor w wykorzystywaniu technologii wireless  w bezprzewodowej komunikacji między aparatami. Każdy wyprodukowany aparat jest niepowtarzalny - powstaje na zamówienie i jest dopasowany do konkretnego pacjenta.