Chociaż sezon praktycznie jeszcze się nie zaczął, to miasto już dba o porządek. Przenośne kosze na śmieci i toalety pojawiły się nad Wartą.

Zima się kończy, pojawia się wiosna, pogoda ładnieje, ludzie chętniej pojawiają się na zewnątrz – to całkowicie logiczne. Wtedy bardzo istotne staje się utrzymanie porządku zwłaszcza w pobliżu takich rzek jak Warta. Im wcześniej podejmowane są stosowne kroki, tym lepiej.

Miasto reaguje

Wygląda na to, że w tym roku władze miasta postanowiły wcześniej uniknąć m.in. zalegających śmieci, które niekoniecznie muszą być najgorszą rzeczą, na jaką natrafimy w trakcie spaceru nad rzeką. – Wyciągnęliśmy wnioski z ubiegłego sezonu – mówi wiceprezydent Mariusz Wiśniewski.

Infrastruktura już jest

Na początku tego miesiąca nad największą rzeką w Wielkopolsce pojawiło się 37 dużych koszy na śmieci. Nie skończyło się bynajmniej na nich. Ostatnio nad Wartą stanęły także 24 przenośne toalety. Władze miasta nie poprzestają w dbaniu o czystość i porządek jedynie w oparciu o stosowną infrastrukturę.

Co jeszcze?

Szymon Błażek z Biura Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta dodaje: – Toalety codziennie czyścimy i odświeżamy. Rozważamy też dostawienie przenośnych pisuarów w dni, w których ludzi nad Wartą jest najwięcej. Za niedługi czas przetarg wyłoni firmę, która latem będzie odpowiadała za porządek nad brzegiem Warty.

Będzie jeszcze lepiej?

Ubiegły rok nie należał do najlepszych jeżeli chodzi o zachowywanie czystości i ładu w rejonie rzeki. Teraz takich sytuacji powinno być mniej. W planach są także schody, które umożliwią bezpieczne schodzenie nad Wartę.