Jedna z najgłośniejszych inwestycji mieszkaniowych ostatnich lat chce pokazać się poznaniakom. Okazją ku temu będzie Dzień Otwarty.

W najbliższą sobotę, 14 maja, pomiędzy 10:00 a 15:00 będzie można przyjrzeć się gotowym obiektom. Aktualnie ukończony jest pierwszy etap osiedla, który zmieni charakter tej części Ogrodów. Kompleks czterech budynków, faktycznie tworzących jedną bryłę przylega do ulicy św. Wawrzyńca. Mieszkańcy osiedla będą mieli pod ręką Rusałkę, Park Sołacki oraz Ogród Botaniczny, ale także ruchliwą ulicę i przejeżdżające pociągi. O tych mniej atrakcyjnych aspektach inwestycji raczej nie usłyszymy, ale perspektywa obejrzenia lokalu pokazowego jest dość kusząca.

Drugi etap w toku

Tuż za gotową częścią osiedla powoli zaczyna rosnąć kolejna. Docelowo na działce wytyczonej ulicami św. Wawrzyńca, Botaniczną i Nałkowską stanie siedem bloków. Pomiędzy nimi nie zabraknie alejek spacerowych i zieleni. Całość ma komponować się z otoczeniem, które jest w niemałym stopniu zdefiniowane przez naturalne atrakcje zachodniej enklawy Jeżyc. To, co można zobaczyć na wizualizacjach wygląda ciekawie. Inwestycja nie może narzekać na brak zainteresowania - jak deklaruje Nickel Development, większość skończonych lokali jest już sprzedana, a nabywcy już rezerwują mieszkania z drugiego etapu.

Handel i usługi z zaporową ceną

Jak bywa przy większości takich przedsięwzięć, mieszkaniom towarzyszy kompleks lokali handlowo-usługowych. Takowe przewidziano również w tym przypadku. Pojawił się jednak problem ceny. Inwestor oczekuje, że za metr kwadratowy powierzchni otrzyma 7,5 tys. złotych. Oznacza to, że największy z gotowych już lokali o powierzchni ponad 1000 m2 kosztuje ponad 8,5 miliona złotych. Już w ubiegłym roku Nickel zaczął szukać dla niego nabywcy - według założeń miałby się tam znaleźć market. Chętnych nie ma. Trudno się temu dziwić, skoro postawienie wolnostojącego dyskontu kosztuje sieć handlową około 4 milionów złotych. Zaledwie kilkaset metrów dalej swój market stawia od podstaw niemiecki Lidl. Chyba ciężko będzie znaleźć kogoś, kto skusi się na warunki Botanicznej. Jeśli wierzyć informacjom ze strony internetowej osiedla, na ten moment nie ma klientów na żaden z siedmiu lokali.

Kuszą lodami

Podczas sobotniego Dnia Otwartego organizatorzy przewidzieli między innymi promocje na dostępne mieszkania. Odpowiedzą również na pytania związane z trwającym drugim etapem budowy. Oprócz tego goście będą mogli liczyć na poczęstunek domowymi lodami.