Gratka dla miłośników filmów z Półwyspu Iberyjskiego. W poznańskim Kinie Muza rozpoczyna się jeden z najciekawszych w Polsce przeglądów dorobku hiszpańskiej kinematografii.

Tydzień Kina Hiszpańskiego jest okazją, aby przekonać się, że produkcja filmowa w Hiszpanii nie kończy się na dorobku Pedro Almodóvara. Mieszkańcy Poznania będą mieli szansę zapoznać się z twórczością innych reżyserów i obejrzą najciekawsze pozycje, z których większość jest w Polsce całkowicie nieznana. Na ekranie Muzy pojawi się 12 starannie wybranych dzieł. Są wśród nich kasowe hity, jak też kameralne kino artystyczne w wykonaniu niszowych twórców. Nie zabraknie też dynamicznej podróży po gatunkach - komedia, dramat, thriller... Wszystko to czeka na nas pomiędzy 8 a 14 kwietnia.

Jeszcze w piątkowy wieczór odbędzie się polska premiera filmu "Teraz albo Nigdy" w reżyserii Marii Rapol.  Jak napisał hiszpański dziennik "ABC", opowieść jest tak sugestywna i wciągająca, że trudno oderwać wzrok od ekranu. Gdy zechcemy się pośmiać, możemy zdecydować się na którąś z "regionalnych" komedii - "Jak zostać Baskiem" oraz "Jak zostać Katalonką" koncentrują się na lokalnych stereotypach.

Na tym nie koniec odwołań do regionalizmów. W programie imprezy przewidziano również filmy reżyserów pochodzących z trzech regionów Hiszpanii - Katalonii, Galicji oraz Minorki.

Bilety na wszystkie filmy kosztują od 15 do 20 złotych.